Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Kto powinien pracować w Norwegii?

| Bez kategorii | 17 września 2015

norwegia-praca-od-zaraz-2015Do Norwegii powinni się udać przede wszystkim inżynierowie i budowlańcy, lecz ochoczo zajmowani są tu również polscy kelnerzy, kucharze jak również personel hotelowy. Dzisiaj oferty dotyczące zatrudnienia w Norwegii konstytuują około 4 proc. zagranicznych podaży. Rozpuszczać można się też na wyjazd do Szwecji, jednak ogłoszenia z tego państwa stanowią tylko ok. 2 proc. Równie jak w przypadku Norwegii, najswobodniej wydobędą tam zatrudnienie małżeństwa zatrudniające się budownictwem i techniką. Aktualne ogłoszenia dla Polaków z kategorii dam pracę w Norwegii bez trudu i szybko znajdziemy w internecie.

Mimo że Norwegia nie należy do Unii Europejskiej, dzięki Europejskiemu Terenowi Ekonomicznemu egzystuje skrupulatna wstążka oszczędna, a rynek nierozstrzygnięty jest na pracowników z Europy. Z podarowanych norwega referatu statystycznego wynika, że na zaczątku naglącego roku w tym obrębu rezydowało prawie 700 tysięcy repatriantów. Wśród nich najliczniejszą ekipę stanowią Polacy. Przyjechali skuszeni możliwością życia na wyższym poziomie, mnogimi podażami zatrudnienia, z jakich większość dotyczy Oslo, Bergen, Stavanger, Trondheim i niebotycznymi przychodami. Jak serwuje OECD, umiarkowane dochody w Norwegii są nawet 6 razy wartościowsze niż średnia pensja w Polsce.

W ostatnich latach Norwedzy zaczęli lubić naszych zawodowców i o nich zabiegać. Polscy budowlańcy są traktowani za doskonałych fachmanów, robotników, którzy podchodzą do zleconej zatrudnienia bardzo dokładnie. Problem polega na wartościowaniu zatrudnienia. W Polsce np. istnienie kasjerem w supermarkecie nie jest ogólne oszacowane za odpowiednie, prestiżowe zlecenie. W Norwegii, gdy Polak pracuje na gotówki, to znaczy, że jest kimś. W większości nasi rodacy są zatrudnienie w budownictwie, przemyśle i przy czyszczeniu, czyli wszędzie tam, gdzie nie postulują znać języka. Warto sobie zadawać sprawę z tego, iż praca w Norwegii od zaraz nie jest dostępna dla każdego pracownika.

Norwegia egzystowałaby wymarzonym królestwem dla Polaków, gdyby nie język norweski. Stanowi on dla większości naszych ziomków granicę nie do przeskoczenia. Na szczęście można też wykryć w tym państwa pracę z językiem angielskim. Najlepszym tego dowodem są nasi rodacy zatrudnieni w norwegów hotelach. Poza tym w niektórych współzawodnictwach, co wskazuje model polskich kierowców autokarów w Stavanger, wystarczą istoty języka norwega wsparte branżowym słownictwem. Warto dopisać, że wiele filii i przedsiębiorstw zajmujących Polaków ofiaruje toki językowe. Należy wspominać, że Norwegia to jedno z najdroższych państw globu. Każdy dzień bez zatrudnienia w tym obrębu wiąże się ze poważnymi spadkami w portfelu.

kierowca-dostawca-norwegiaNarada z wkładem doradcy EURES z Norwegii, jest dedykowana dla każdych tych, którzy raczą podjąć robotę w tym obrębu. Podczas tego wydarzenia będą omówione warunki życia w Norwegii, rodzaje poszukiwania zatrudnienia i słuszne zapisywanie CV na konieczności norweskich pracodawców. Świeżym rodzajem na wykrycie pochwycenia jest zamieszczenie krótkiego ogłoszenia w miejscowej gazecie. Dzięki takim anonsom praca dla spawacza Norwegia wykryło wielu polskich znawców. Oferty te cieszą się masowym szczęściem np. wśród Norwegów, dążących ludzi do remontów swoich domów i miejsc.

W Oslo nie brakuje niewiast absorbujących się werbowaniem naszych rodaczek do zatrudnienia przy porządkowaniach rezydowań i domów. Trzeba mieć jednakże myśl, że za pomoc w wykryciu pracy uprzedzają one właściwej gotówce. Większość z nich swą peregrynację z Norwegią rozpoczynała od segregowania u jednego odbiorcy. Wiadomości o ich usługach rozchodziły się wśród Norwegów korespondencją pantoflową. Wraz z powstającą ilością rezydowań do posprzątania pojawiły się bariery z działalnością umówionych zajęć. Ażeby temu naprawić Polki odwiedziły na plan przyniesienia do Norwegii koleżanek z państwa i odstępowania im rozporządzenia za szanowną należnością. Główny profit z zatrudnienia odmiennych osobowości umocował je w przeświadczeniu, że może być z tego zacny biznes.

 

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.