Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Tymczasowa praca w Norwegii też się opłaca

| Bez kategorii | 1 kwietnia 2016

praca-norwegia-kontury-mapyZatrudnienia wakacyjnej w Norwegii potrafisz też sprawdzać na polach kempingowych. W Norwegii jest ich ponad tysiąc. Szanse na zatrudnienie masz jednak tylko w tych największych. Mniejsze ośrodki od lat posiadają tą samą cyfrę porządnych podwładnych. Wypadków oszukiwania zaświadczań towarzyskich przez Polaków w Norwegii jest jednak znacznie więcej. Wielu naszych wieśniaków spaja pobieranie zasiłków z jednoczesnym robieniem pracy na ciemno. Wywodzą w ten sposób nieustawowy przychód z dwóch pochodzeń. Dotyczy to najczęściej Polek odpracowujących przy układaniu własnych rezydowań a także robotników sektora budowlanego.

Najlepszym źródłem propozycji zatrudnienia Norwegia praca ogłoszenia jest stronica internetowa www.nav.no. Wykwalifikowani robotnicy, tacy jak spawacze, operatorzy maszyn, programiści, szoferowie zdołają dążyć zlecenia za pośrednictwem rodzimych agencji rekrutujących Polaków do norwegów przedsiębiorstw. Większość z nich zapewnia robotnikom pryncypialny kurs języka norwega. Zazwyczaj do Norwegii emigrują indywidualne rodziny, które po jakimś czasie przynoszą resztkę swojej rodziny. Niekiedy zdarza się tak, ze pracodawcy podarują szansę zatrudnienia pozostałym członkom rodziny, co jest bardzo popularnym rozwiązaniem szczególnie dla małżeństw czy rodzin z dziećmi. Poważną wielkością są także osobistości młode, które poszukują konceptu na dogodniejszy start w dorosłym życiu. Norwegia, która może się pochwalić jednymi z najdalszych przychodów na globie, kusi dlatego ewentualnych emigrantów z zagranicy. I nie ma tu uznania wiek czy wytworność wspólna. Wybitniej liczy się biegłość języka i kwalifikacje.

Musisz jednakże rozumieć, że żaden pracodawca nie zatrudni cię bez co najmniej komunikatywnej biegłości języka norweskiego albo angielskiego, i nie może to być znajomość ogłaszana, lecz rzeczywista. To właśnie zapora lingwistyczna mota wielu Polakom wydobycie zatrudnienia w tym sektorze. W szczególności dotyczy to położeń złączonych z prostą obsługą konsumenta. Szukanie pracy od zaraz w Norwegii na rejonie bez wcześniejszego rozeznania i sprawdzenia informacji o sposobie rekrutacji może się przedłożyć porażką czasu i pieniędzy. Nie masz rękojmi, że zastaniesz zwierzchnika sklepu lub różną osobę dostępną za przybieranie pracowników. Spacerowanie od sklepu do sklepu sprawdza się tylko w wypadku mniejszych organizacji. Ogromne hipermarkety mają swój ustrój rekrutacji oparty na aplikacjach przesyłanych ulicą elektroniczną.

magazyn-norwegiaNależy wspominać, że sezonowa praca Norwegia to jedno z najdroższych królestw globu. Każdy dzień bez zatrudnienia w tym obrębu wiąże się ze sporymi kosztami. Odchodząc do dziedzinie fiordów musisz zdjąć ze sobą minimum 6-8 tys. koron. Przy statecznym gospodarowaniu finansami ilość ta pozwoli ci przetrwać bez pracy jakieś 3-4 tygodnie. Większość gazet zamieszcza ogłoszenia o pracę. Największym szczęściem cieszy się ogólnokrajowa gazeta Aftenposten, która w swoim niemęskim opublikowaniu drukuje oferty z całkowitego tygodnia. Propozycje z gazety można także znaleźć w internecie. Należy wspominać, że norweskie przedsiębiorstwa nie wykonują wywieszania ogłoszeń w swoich pubach, sklepikach czy barach. Tym więcej warto do każdego miejsca zerknąć i porozmawiać. W ten sposób najszybciej uzyskamy robotę w pubach, kawiarniach, czy sklepikach z pamiątkami. Tam rotacja jest największa, a i zamówienie na pracowników obszerne, bo często sezon żyje pełny rok.

Wielu Polaków, którzy po przyjeździe do Norwegii prędko dostrzegli, że obszar ten rozmaici się dosyć mocno od Wielkiej Brytanii. Nie ma tam manufaktur, w których można wydobyć pochwycenie prosto z alei, przedsięwzięć gdzie większość zatrudnionych konstytuują imigranci z Polski. Nie ma też setek agencji, w jakich działają nasi rodacy. Wartościowsze towarzystwa przemysłowe zainteresowane podwładnymi z Polski stronią rekrutacji repatriantów na rejonie, w Norwegii. Preferują upełnomocnić to praca trafnym firmom. Dlatego korzystają z służb polskich filii zaprzątających się dociekaniem pracowników w Polsce. Takie biura lepiej zweryfikują doświadczenie, biegłość języka i umiejętności poszczególnych kandydatów aniżeli sami Norwedzy. Na podobnych regułach odbywa się rekrutacja pracowników filii metalurgicznej i w budownictwie.

 

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.