Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Warunki pracy i zarobki w Norwegii

| Bez kategorii | 19 września 2015

norwegia-praca-fizyczna-2015Wtajemniczanie zapłat minimalnych przy pracy w Norwegii w filii rolnej i ogrodniczej przyczyniło się do rozwoju gaży naszych krajanów manipulujących w Norwegii sezonowo. Jeszcze nie tak dawno większość Polaków osiągała w przedziale 70-90 koron na godzinę. Na lepsze zapłaty zdołali rozważać tylko robotnicy zatrudnieni na hacjendach hodowlanych. Niestety, w dalszym przeciągu duża banda naszych ziomków manipuluje w tym obrębu na czarno. Nie wiąże się to jednakże z wrogością tamtejszych rolników do uprawomocniania zatrudnienia cudzoziemców, a wynika to raczej z niedostatku nauce dotyczącej sposobu i miejsca rozmieszczania formalności z tym połączonych. Pozostała kwestia, że sami Polacy nie zawsze wykazują zainteresowanie dopilnowaniem tych kwestii.

norwegia-praca-od-zaraz-2016Przez ostatnie trzy lata przyszło do Norwegii więcej Polaków, niż na konsekwentne mieszka tam imigrantów pakistańskiego pokrewieństwa. Według wiadomych norwega Kierowniczego Biura Statystycznego, mianujemy w tym państwa największą gromadę przybyszy. W Norwegii objeżdża już ponad prawie 100 tys. Polaków. Na przeciwnym miejscu pod aspektem cyfry ludności plasują się Szwedzi, którzy wprowadzają się głównie w metropolii. Przesiedleńcom z Polski jest wszystko jedno w jakiej frakcji obrębu będą rezydować. Najwyższe by mieli robotę. Selekcjonujemy najczęściej niekrzaczasto zaludnione obszary południowej Norwegii. Największym zamiłowaniem cieszą się Oslo, Hordaland, Rogaland i Akershus. Jeżeli jednakże tu nie znajdziemy pracy, bez problemu pędzimy dalej na północ.

Norwegia to jeden z najbogatszych rejonów Europy. Norwegia jako jeden z kilkorgu wysoce rozwijanych królestw europejskich, nie jest członkiem Unii Europejskiej. Chociaż w połączeniu z tym, że Norwegia należy do terenu Schengen obywatele Norwegii potrafią wykraczać granice duchowe różnorakich państw na generycznych regułach królujących w UE. Rozmieszczając podjęcie pracy w Norwegii dla par poprzednio warto zbadać lokalny rynek zatrudnienia, by przeważać się czy w poszukiwanym zawodzie można wykryć zatrudnienie. W Norwegii większość zawiadomień o nieograniczonych obszarach zatrudnienia jest ogłoszona w Internecie, między odmiennymi na stronach Norweskiego Urzędu Zatrudnienia.

Względnie porządnie opłacaną posadą w Norwegii zainteresowani są przede wszystkim Polacy, Szwedzi i Niemcy. Norweskie statystyki pokazują, że te trzy teamy ojczyste aktualnie najżwawiej narastają pod względem liczebności. Równocześnie, jak wynika z rankingu wprowadzonego we wtorek przez duńskie Biuro Statystyczne, Norwegia plasuje się na czwartym miejscu w Europie pod względem wysokości kosztów utrzymania. Fizyczna praca w Norwegii: http://pracanaprodukcji.eu/2014/norwegia-praca-fizyczna/

praca-norwegia-2015Egzystują dwa rodzaje wyszukiwania pracy. Wiele gości, zwłaszcza studentów podczas wczasów, wyjeżdża do Norwegii i tam sprawdza pracy na osobistą rękę. Udać się to może głównie w wypadku pracy wakacyjnej. Nie jest to naturalne. Mnogość zawiadomień ukazuje się w języku norwegiem, a pracodawcy najczęściej korzystają z służb agencji pośrednictwa. Nie należy zapominać, że powszednie żywota w tym państwa jest bardzo cenne. Przeszukując pracy na prywatną łapę, warto rozumieć, że Norwegowie przymocowują szeroką wagę do referencji uprzednich pracodawców.

Najprościej wykryć prace jeszcze w Polsce. Na naszym rynku odrabia multum agencji pośrednictwa układających wyjazdy do Norwegii. Filie zapewniają znajdowanie zatrudnienia osobom, które informują tylko po angielsku, a nawet w ogóle nie umieją języka cudzego. Tak dzieje się jednakże w przypadku przeszukiwanych ekspertów. Filia pośrednictwa pracy wymaga skrupulatnego sprawdzenia. Powinna posiadać licencję oraz napis do Krajowego Rozkładu Filii Zatrudnienia. Przed wyjazdem koniecznie należy podpisać ugodę z agentem. Ogłoszeń pracy warto dążyć także w Polskim Referacie Pracy, a zwłaszcza zespołów wojewódzkich, które albo posiadają dane o rekrutacji, albo same ją wykonywają.

 

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.